Fransa’da 18 yıllık cinayetin sırrı çözüldü

(www.escort-16.com) — Gelişmiş DNA testi sonucu yakayı ele veren katil zanlısı, ilk sorgusu sonucunda, 18 yıl önce işlediği cinayeti kabul etti. Zanlı sorgusunda, uyuşturucunun etkisiyle arabasına zorla aldığı genç kadını öldürdüğünü itiraf etti

İsmi açıklanmayan ve tarım işçisi olduğu belirlenen 56 yaşındaki kişinin, cinayetin ardından Landes bölgesine taşınarak, normal bir yaşam kurduğu, evlendiği ve iki çocuk sahibi olduğu ortaya çıktı.

Cinayeti soruşturan savcılık, 2004 yılında Chalon kentinde bir genç kadına bıçak tehdidiyle tecavüz girişiminde bulunan ve bu suçtan ötürü bir yılı tecilli, iki yıl hapis cezası alan zanlının, vaktiyle Saone-et-Loire kenti yaşadığını tespit etti

Escort Fransa’da 1986-1997 yılları arasında yine A6 karayolu üzerinde 14’e yakın genç kadının kaybolması veya cinayete kurban gitmesi ve katillerinin bir türlü bulunamaması üzerine soruşturmayı derinleştiren savcılığın, başka bir bölgeye taşınan ve evlenip çocuk sahibi olan katilin, polisteki sabıkasını tespit edip, bu kişiden DNA örneği alınmasına karar vermesi, 18 yıllık cinayetin sırrının da ortaya çıkmasını sağladı

Poliste sorgusu süren katil zanlısının, diğer 14 kadının da ölümünden de sorumlu olup olmadığının araştırıldığı bildirildi

LYS de Türkiye 6. sı Oldu, Otomobille Ödüllendirildi

Bursa Büyükşehir Belediyesi, eğitime destek ve sosyal sorumluluk projeleri kapsamında, üniversite sınavında Türkiye genelinde ilk 10’a giren bir öğrenciyi otomobil ilk bine giren 55 öğrenciyi de bisikletle ödüllendirdi.

Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) öncesinde, Türkiye genelinde ilk 10’a giren öğrencilerin otomobille, ilk bine giren öğrencilerin de bisikletle ödüllendirileceğini açıklayan Büyükşehir Belediyesi, ödüllerin verilmesi için Merinos Park’ta tören düzenledi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, burada yaptığı konuşmada, hedefleri olan Bursa‘nın, başta eğitim olmak üzere her alanda lider ve öncü bir kent olması gerektiğini söyledi.

Bursa‘da en önemli proje ortaklarından birinin Milli Eğitim olduğunu belirten Altepe, çatısından, bahçe düzenlemelerine kadar tüm okulların eksiklerini giderdiklerini, eğitim kurumlarına spor salonları kazandırdıklarını, açtıkları Bilim Teknoloji Merkezi ile teorik bilgilerin pratiğe dönüştürülmesine imkan sağladıklarını anlattı.

Altepe, üniversite sınavı öncesinde öğrencilere moral vermek, onları daha da motive etmek için ödüllendirmeyi uygun gördüklerini hatırlatarak, şöyle konuştu

Tek amacımız gençlerimin idealist, birikimli ve değerlerine saygılı bireyler olması. İltifat marifete tabidir. İltifat görmeyen marifet zayidir. Daha önce yaptığımız kampanyada iki öğrencimiz otomobil kazanmıştı. Bu yıl bir öğrencimiz kazandı. Gönül ister ki 12 branşta da ilk 10’a giren tüm öğrenciler Bursa‘dan olsaydı ve 120 otomobil verseydik. İnşallah önümüzdeki yıllarda bu sayı daha da artacak. Ben üniversite sınavında başarı göstererek bu ödülleri almaya hak kazanan tüm öğrencilerimizi ve ailelerini kutluyorum. Bundan sonraki eğitim hayatlarında başarılar diliyorum

Konuşmaların ardından Türkiye genelinde ilk bine giren 55 öğrenciye bisikletlerini hediye eden Altepe, daha sonra Türkiye 6’ncısı olan Ömer Faruk Köse‘ye otomobilinin anahtarını teslim etti.

Törene ayrıca, AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, Harmancık Belediye Başkanı Mustafa Çetinkaya, Büyükorhan Belediye Başkanı Hasan Taş, AK Parti İl Başkanı Cemalettin Torun, öğrenciler ve aileleri katıldı – Bursa

Futbol Spor Toto Süper Lig

Spor Toto Süper Lig’de Süleyman Seba Sezonu’nun ilk yarı programı açıklandı.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarihinde bir ilke imza atarak ilk yarıda oynanacak maçların programının tamamını açıkladı.

Konuyla ilgili Federasyonun internet sitesine açıklamada bulunan TFF Birinci Başkanvekili  Servet Yardımcı, fikstür çekimi sırasında futbolseverlere verdikleri sözü tutmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek şunları kaydetti:

“İlk yarı maç programının tam olarak açıklanması futbolseverler kadar kulüplerimiz, Digiturk ve medya mensuplarını da yakından ilgilendiriyor. Planlama yaparken önem verdiğimiz konulardan birisi maçların günlere göre dağılımıydı. Bu konuda Avrupa müsabakaları oynayan kulüplerimizin bazı günlerde daha fazla maç oynadığını futbolseverler görecektir. Ancak futbolculara gerekli dinlenme süresinin verilmesi için böyle bir uygulamaya gidilmesi zorunluluktur. Bunu özellikle kamuoyunun bilgisine sunuyorum.”

Programla uygulayacakları bir yeniliği daha futbol ailesiyle paylaşmak istediğini bildiren Servet Yardımcı, “Bildiğiniz üzere daha önce ligin son dört haftasında aynı gün ve aynı saatlerde yapılan müsabakalar, bu sezon sadece ligin son haftasında, aynı gün ve aynı saatlerde oynanacaktır. Olağanüstü haller ve gerekli görüldüğü zamanlarda programda bazı değişiklikler yapılabilir ancak TFF Yönetim Kurulu olarak hedefimiz, bu programa birebir uyulmasıdır. Bu vesileyle Süleyman Seba Sezonu’nun futbol ailesine hayırlı olmasını diliyorum” ifadesini kullandı.

-İlk yarının programı-

TFF, lige verilecek aranın ardından oynanacak 17. hafta programını da açıkladı.

Statlarındaki zeminin sorunlu olması nedeniyle Mersin İdmanyurdu ve Torku Konyaspor‘un sahalarındaki karşılaşmaları nerede oynayacakları daha sonra açıklanacağı kaydedildi.

İlk haftası geride kalan Spor Toto Süper Lig’in ilk yarısındaki 16 haftanın programı şöyle:

2. Hafta

———-

13 Eylül Cumartesi:

17.00 Kardemir Karabükspor-İstanbul Başakşehir (Dr. Necmettin Şeyhoğlu)

17.00 Gençlerbirliği-Bursaspor (Ankara 19 Mayıs)

20.00 Torku Konyaspor-Balıkesirspor

20.00 Galatasaray-Eskişehirspor (Türk Telekom Arena)

14 Eylül Pazar:

17.00 Kasımpaşa-Mersin İdmanyurdu

20.00 Gaziantepspor-Kayseri Erciyesspor

20.00 Trabzonspor-Fenerbahçe (Hüseyin Avni Aker)

15 Eylül Pazartesi:

20.00 Akhisar Belediyespor-Sivasspor (Manisa 19 Mayıs)

20.00 Beşiktaş-Çaykur Rizespor (Atatürk Olimpiyat)

3. Hafta

———-

19 Eylül Cuma:

20.00 Eskişehirspor-Gençlerbirliği (Eskişehir Atatürk)

20 Eylül Cumartesi:

17.00 Kayseri Erciyesspor-Akhisar Belediyespor (Kayseri Büyükşehir Belediyesi Kadir Has)

20.00 Mersin İdmanyurdu-Çaykur Rizespor (Akdeniz Üniversitesi)

20.00 Balıkesirspor-Galatasaray (Balıkesir Atatürk)

21 Eylül Pazar:

14.30 Kasımpaşa-Kardemir Karabükspor (Recep Tayyip Erdoğan)

17.00 Sivasspor-Torku Konyaspor (Sivas 4 Eylül)

20.00 Fenerbahçe-Gaziantepspor (FB Şükrü Saracoğlu)

22 Eylül Pazartesi:

19.00 İstanbul Başakşehir-Trabzonspor (Başakşehir Fatih Terim)

21.30 Bursaspor-Beşiktaş (Bursa Atatürk)

4. Hafta

———-

26 Eylül Cuma:

20.00 Galatasaray-Sivasspor (Türk Telekom Arena)

27 Eylül Cumartesi:

17.30 Trabzonspor-Kasımpaşa (Hüseyin Avni Aker)

20.00 Beşiktaş-Eskişehirspor (Atatürk Olimpiyat)

28 Eylül Pazar:

13.30 Çaykur Rizespor-Bursaspor (Yeni Rize Şehir)

16.00 Gençlerbirliği-Balıkesirspor (Ankara 19 Mayıs)

16.00 Torku Konyaspor-Kayseri Erciyesspor

19.00 Akhiser Belediyespor-Fenerbahçe (Manisa 19 Mayıs)

29 Eylül Pazartesi:

18.00 Kardemir Karabükspor-Mersin İdmanyurdu (Dr. Necmettin Şeyhoğlu)

20.30 Gaziantepspor-İstanbul Başakşehir (Kamil Ocak)

5. Hafta

———-

3 Ekim Cuma:

20.00 Mersin İdmanyurdu-Bursaspor

4 Ekim Cumartesi:

14.30 Kasımpaşa-Gaziantepspor (Recep Tayyip Erdoğan)

16.00 Sivasspor-Gençlerbirliği (Sivas 4 Eylül)

18.30 Kayseri Erciyesspor-Galatasaray (Kayseri Büyükşehir Belediyesi Kadir Has)

21.00 Fenerbahçe-Torku Konyaspor (FB Şükrü Saracoğlu)

5 Ekim Pazar:

13.30 İstanbul Başakşehir-Akhisar Belediyespor (Başakşehir Fatih Terim)

16.00 Eskişehirspor-Çaykur Rizespor (Eskişehir Atatürk)

16.00 Kardemir Karabükspor-Trabzonspor (Dr. Necmettin Şeyhoğlu)

19.00 Balıkesirspor-Beşiktaş (Balıkesir Atatürk)

6. Hafta

———-

18 Ekim Cumartesi:

13.30 Torku Konyaspor-İstanbul Başakşehir

16.00 Gaziantepspor-Kardemir Karabükspor (Kamil Ocak)

19.00 Galatasaray-Fenerbahçe (Türk Telekom Arena)

19 Ekim Pazar:

13.30 Bursaspor-Eskişehirspor (Bursa Atatürk)

16.00 Trabzonspor-Mersin İdmanyurdu (Hüseyin Avni Aker)

19.00 Akhisar Belediyespor-Kasımpaşa (Menisa 19 Mayıs)

19.00 Beşiktaş-Sivasspor (Atatürk Olimpiyat)

20 Ekim Pazartesi:

19.00 Gençlerbirliği-Kayseri Erciyesspor (Ankara 19 Mayıs)

20.00 Çaykur Rizespor-Balıkesirspor (Yeni Rize Şehir)

7 . Hafta

———–

24 Ekim Cuma:

18.30 Kardemir Karabükspor-Akhisar Belediyespor (Dr. Necmettin Şeyhoğlu)

20.00 Kasımpaşa-Torku Konyaspor (Recep Tayyip Erdoğan)

25 Ekim Cumartesi:

16.00 Sivasspor-Çaykur Rizespor (Sivas 4 Eylül)

19.00 Balıkesirspor-Bursaspor (Balıkesir Atatürk)

19.00 Fenerbahçe-Gençlerbirliği (FB Şükrü Saracoğlu)

26 Ekim Pazar:

13.30 Mersin İdmanyurdu-Eskişehirspor

16.00 Trabzonspor-Gaziantepspor (Hüseyin Avni Aker)

19.00 İstanbul Başakşehir-Galatasaray (Başakşehir Fatih Terim)

27 Ekim Pazartesi:

20.00 Kayseri Erciyesspor-Beşiktaş (Kayseri Büyükşehir Belediyesi Kadir Has)

8. Hafta

———-

31 Ekim Cuma:

20.00 Galatasaray-Kasımpaşa (Türk Telekom Arena)

1 Kasım Cumartesi:

13.30 Gençlerbirliği-İstanbul Başakşehir (Ankara 19 Mayıs)

16.00 Bursaspor-Sivasspor (Bursa Atatürk)

19.00 Akhisar Belediyespor-Trabzonspor (Manisa 19 Mayıs)

2 Kasım Pazar:

13.30 Gaziantepspor-Mersin İdmanyurdu (Kamil Ocak)

13.30  Çaykur Rizespor-Kayseri Erciyesspor (Yeni Rize Şehir)

19.00 Beşiktaş-Fenerbahçe (Atatürk Olimpiyat)

3 Kasım Pazartesi:

19.00 Eskişehirspor-Balıkesirspor (Eskişehir Atatürk)

20.00 Torku Konyaspor-Kardemir Karabükspor

9. Hafta

———-

7 Kasım Cuma:

18.00 Sivasspor-Eskişehirspor (Sivas 4 Eylül)

20.00 Gaziantepspor-Akhisar Belediyespor (Kamil Ocak)

8 Kasım Cumartesi:

14.30 Mersin İdmanyurdu-Balıkesirspor

18.00 Kardemir Karabükspor-Galatasaray (Dr. Necmettin Şeyhoğlu)

20.30 Fenerbahçe-Çaykur Rizespor (FB Şükrü Saracoğlu)

9 Kasım Pazar:

13.30 Kasımpaşa-Gençlerbirliği (Recep Tayyip Erdoğan)

13.30 Kayseri Erciyespor-Bursaspor (Kayseri Büyükşehir Belediyesi Kadir Has

16.00 Trabzonspor-Torku Konyaspor (Hüseyin Avni Aker)

19.00 İstanbul Başakşehir-Beşiktaş (Başakşehir Fatih Terim)

10. Hafta

————

22 Kasım Cumartesi:

13.30 Çaykur Rizespor-İstanbul Başakşehir (Yeni Rize Şehir)

16.00 Akhisar Belediyespor-Mersin İdmanyurdu (Manisa 19 Mayıs)

19.00 Galatasaray-Trabzonspor (Türk Telekom Arena)

23 Kasım Pazar:

13.30 Gençlerbirliği-Kardemir Karabükspor (Ankara 19 Mayıs)

13.30 Torku Konyaspor-Gaziantepspor

16.00 Eskişehirspor-Kayseri Erciyesspor (Eskişehir Atatürk)

19.00 Beşiktaş-Kasımpaşa (Atatürk Olimpiyat)

24 Kasım Pazartesi:

19.00 Balıkesirspor-Sivasspor (Balıkesir Atatürk)

20.00 Bursaspor-Fenerbahçe (Bursa Atatürk)

11. Hafta

————

28 Kasım Cuma:

19.00 Akhisar Belediyespor-Torku Konyaspor (Manias 19 Mayıs)

20.00 İstanbul Başakşehir-Bursaspor (Başakşehir Fatih Terim)

29 Kasım Cumartesi:

13.30 Kasımpaşa-Çaykur Rizespor (Recep Tayyip Erdoğan)

16.00 Kayseri Erciyesspor-Balıkesirspor (Kayseri Büyükşehir Belediyesi Kadir Has)

19.00 Gaziantepspor-Galatasaray (Kamil Ocak)

30 Kasım Pazar:

16.00 Mersin İdmanyurdu-Sivaspor

19.00 Fenerbahçe-Eskişehirspor (Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu)

1 Aralık Pazartesi:

18.00 Kardemir Karabükspor-Beşiktaş (Dr. Necmettin Şeyhoğlu)

20.30 Trabzonspor-Gençlerbirliği (Hüseyin Avni Aker)

12. Hafta

————

5 Aralık Cuma:

20.00 Galatasaray-Akhisar Belediyespor (Türk Telekom Arena)

6 Aralık Cumartesi:

13.30 Torku Konyaspor-Mersin İdmanyurdu

16.00 Gençlerbirliği-Gaziantepspor (Ankara 19 Mayıs)

19.00 Balıkesirspor-Fenerbahçe (Balıkesir Atatürk)

7 Aralık Pazar:

13.30 Bursaspor-Kasımpaşa (Bursa Atatürk)

13.30 Çaykur Rizespor-Kardemir Karabükspor (Yeni Rize Şehir)

16.00 Eskişehirspor-İstanbul Başakşehir (Eskişehir Atatürk)

19.00 Beşiktaş-Trabzonspor (Atatürk Olimpiyat)

8 Aralık Pazartesi:

19.00 Sivaspor-Kayseri Erciyesspor (Sivas 4 Eylül)

13. Hafta

————

12 Aralık Cuma:

20.00 Fenerbahçe-Sivasspor (Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu)

13 Aralık Cumartesi:

13.30 İstanbul Başakşehir-Balıkesirspor (Başakşehir Fatih Terim)

16.00 Akhisar Belediyespor-Gençlerbirliği (Manisa 19 Mayıs)

19.00 Kasımpaşa-Eskişehirspor (Recep Tayyip Erdoğan)

19.00 Torku Konyaspor-Galatasaray

14 Aralık Pazar:

13.30 Kardemir Karabükspor-Bursaspor (Dr. Necmettin Şeyhoğlu)

16.00 Mersin İdmanyurdu-Kayseri Erciyesspor

19.00 Gaziantepspor-Beşiktaş (Kamil Ocak)

15 Aralık Pazartesi:

20.00 Trabzonspor-Çaykur Rizespor (Hüseyin Avni Aker)

14. Hafta

————

19 Aralık Cuma:

20.00 Kayseri Erciyesspor-Fenerbahçe (Kayseri Büyükşehir Belediyesi Kadir Has)

20 Aralık Cumartesi:

13.30 Sivasspor-İstanbul Başakşehir (Sivas 4 Eylül)

16.00 Eskişehirspor-Kardemir Karabükspor (Eskişehir Atatürk)

19.00 Galatasaray-Mersin İdmanyurdu (Türk Telekom Arena)

21 Aralık Pazar:

13.30 Gençlerbirliği-Torku Konyaspor (Ankara 19 Mayıs)

13.30 Balıkesirspor-Kasımpaşa (Balıkesir Atatürk)

16.00 Bursaspor-Trabzonspor (Bursa Atatürk)

19.00 Beşiktaş-Akhisar Belediyespor (Atatürk Olimpiyat)

22 Aralık Pazartesi:

19.00 Çaykur Rizespor-Gaziantepspor (Yeni Rize Şehir)

15. Hafta

————

26 Aralık Cuma:

20.00 Gençlerbirliği-Galatasaray (Ankara 19 Mayıs)

27 Aralık Cumartesi:

13.30 Kardemir Karabükspor-Balıkesirspor (Dr. Necmettin Şeyhoğlu)

16.00 İstanbul Başakşehir-Kayseri Erciyesspor (Başakşehir Fatih Terim)

19.00 Fenerbahçe-Mersin İdmanyurdu (Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu)

28 Aralık Pazar:

13.30 Kasımpaşa-Sivasspor (Recep Tayyip Erdoğan)

13.30 Gaziantepspor-Bursaspor (Kamil Ocak)

16.00 Akhisar Belediyespor-Çaykur Rizespor (Manisa 19 Mayıs)

19.00 Torku Konyaspor-Beşiktaş

29 Aralık Pazartesi:

20.00 Trabzonspor-Eskişehirspor (Hüseyin Avni Aker)

16. Hafta

———–

3 Ocak 2015 Cumartesi:

13.30 Çaykur Rizespor-Torku Konyaspor (Yeni Rize Şehir)

16.00 Bursaspor-Akhisar Belediyespor (Bursa Atatürk)

19.00 Fenerbahçe-İstanbul Başakşehir (Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu)

4 Ocak 2015 Pazar:

13.30 Sivasspor-Kardemir Karabükspor (Sivas 4 Eylül)

13.30 Kayseri Erciyesspor-Kasımpaşa (Kayseri Büyükşehir Belediyesi Kadir Has)

16.00 Eskişehirspor-Gaziantepspor (Eskişehir Atatürk)

19.00 Beşiktaş-Galatasaray (Atatürk Olimpiyat)

5 Ocak 2015 Pazartesi:

20.00 Mersin İdmanyurdu-Gençlerbirliği

20.00 Balıkesirspor-Trabzonspor (Balıkesir Atatürk)

17. Hafta

————

23 Ocak 2015 Cuma:

19.00 Torku Konyaspor-Bursaspor

20.00 Trabzonspor-Sivasspor (Hüseyin Avni Aker)

24 Ocak 2015 Cumartesi:

13.30 İstanbul Başakşehir-Mersin İdmanyurdu (Başakşehir Fatih Terim)

16.00 Gaziantepspor-Balıkesirspor (Kamil Ocak)

19.00 Akhisar Belediyespor-Eskişehirspor (Manisa 19 Mayıs)

19.00 Kasımpaşa-Fenerbahçe (Recep Tayyip Erdoğan)

25 Ocak 2015 Pazar:

16.00 Kardemir Karabükspor-Kayseri Erciyesspor (Dr. Necmettin Şeyhoğlu)

19.00 Galatasaray-Çaykur Rizespor (Türk Telekom Arena)

26 Ocak 2015 Pazartesi:

20.00 Gençlerbirliği-Beşiktaş – İstanbul